f
Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Dariusz Filipiński

Gabinet czynny:

od poniedziałku do piątku
w godz.  09:00 - 19:30
oraz w soboty 09:00 - 14:00

Umawianie wizyt i kontakt z lecznicą:

+48 61 823 29 51

+48 61 307 19 09

+48 789 067 209

Nagłe przypadki i pilne sprawy po godzinach pracy:

+48 603 513 738

Osoby zameldowane w Poznaniu mogą bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga w naszym gabinecie.
Wystarczy tylko przyjść do nas z dowodem osobistym, oraz z pieskiem. Są to bezpłatne czipy miejskie, o standardowej wielkości.


Po zaczipowaniu w naszym gabinecie, wpisujemy nr czipa do bazy safe-animal, wraz z nr Państwa telefonu, oraz adresem.

Oferujemy również odpłatne czipowanie zwierząt dla właścicieli niezameldowanych w Poznaniu, oraz mikroczipy (czipy o znacznie mniejszej średnicy igły).

Jak działa czip?
Jest to podskórny transponder z przypisanym 15 cyfrowym, niepowtarzalny numerem.
Po przyłożeniu czytnika czipów nad rejon skóry w którym znajduje się czip, wyświetla się nam indywidualny nr zwierzęcia.
Niestety nie jest to sygnał GPS, pozwalający nam zlokalizować w którym miejscu znajduje się nasz pupil.
Po zaczipowaniu psa, rejestrujemy jego nr w bazie czipów dla zwierząt, przypisując do nr naszego czworonoga dokładne dane właściciela(adres, nr telefonu).
Sami możemy zdecydować jakie dane będą ogólnodostępne, a które zastrzeżone, widoczne wyłącznie dla nas i administratora bazy.
Niestety w Polsce nie ma jednolitej bazy czipów dla zwierząt, dlatego najlepiej zarejestrować psa w kilku bazach. Nasz gabinet rejestruje bezpłatnie zwierzęta w najbardziej popularnej bazie: safe-animal.
Dodatkowo w przypadku czipów miejskich nr Państwa psa trafia również do Miejskiego Rejestru Psów.

Korzyści wynikające z zaczipowania psa:
1. zabezpieczenie przed zaginięciem
2. zabezpieczenie przed kradzieżą
3. możliwość wystawienia paszportu i wyjazdu za granicę z psem/kotem

Zabieg wszczepienia czipu jest szybki i bezpieczny. Czip jest sterylny i hypoalregiczny. Umiejscawiamy go po lewej stronie szyi, albo między łopatkami.


Aby zwiększyć szanse na odnalezienie się naszego czworonoga, warto stosować kilka rodzajów znakowania jednocześnie. Podczas szczepienia przeciwko wściekliźnie, zapytaj nas o bezpłatne zawieszki z nr ID.
Bardzo popularne są również adresówki przywieszane do szelek/obroży z nr tel właściciela. Popularną metodą znakowania jest wykonanie tatuażu w pachwinie, lub małżowinie usznej. Coraz bardziej popularne w Polsce stają się również nadajniki GPS.
Zawsze jednak najlepszą i najbardziej trwałą metodą znakowania zwierzęcia jest czipowanieW naszym gabinecie weterynaryjnym, wykonujemy profesjonalne usługi fryzjerskie, przeprowadzane przez dyplomowanego groomera.

Godziny przyjęć po wcześniejszej rezerwacji osobistej lub pod numerem telefonu
61 823 29 51

Więcej...