f
Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Dariusz Filipiński

Gabinet czynny:

od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00 - 19:30
oraz w soboty 10:00 - 14:00

Nagłe przypadki i wizyty domowe:

603 513 738

Miło nam poinformować, że również w tym roku weźmiemy udział w marcowej akcji sterylizacji. Polega ona na wykonywaniu zabiegów sterylizacji psów i kotów, w niższych niż zazwyczaj cenach.

Jest to ogólnopolska akcja, której zadaniem jest zwiększenie liczby wysterylizowanych zwierząt domowych.

Nasz Gabinet dobrowolnie bierze w niej udział, aby wszyscy nasi klienci mieli dostęp do tych zabiegów.

Ze względu na duże zainteresowanie w poprzednich latach, odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Was pytania:

Na czym polega sterylizacja?

W przypadku samic jest to zabieg usunięcia jajników, jajowodów, oraz macicy. W stosunku do samców w Polsce sterylizację, przyjęto nazywać zabiegiem kastracji, podczas którego zwierzę traci jądra, wraz z najądrzami.

 

W jakim wieku sterylizować?

Zabiegom sterylizacji możemy poddać zwierzęta powyżej 4 mc życia. Część lekarzy weterynarii uważa, że najlepszym wiekiem jest okres przed pierwszą cieczką, natomiast spora grupa weterynarzy woli wykonywać te zabiegi po osiągnięciu dojrzałości płciowej przez zwierzęta. Niemniej jednak zawsze musimy odczekać min 2mc od zakończenia cieczki w przypadku suk, oraz 2 tyg od ostatniego dnia rujki u kotek. Zabiegi te wykonujemy w każdym wieku psa/kota, dostosowując narkozę do wieku zwierzęcia, oraz jego stanu zdrowia.

 

Jakie są zalety sterylizacji/kastracji?

- sterylizacja suk przed drugą cieczką zmniejsza ryzyko występowania nowotworów listwy mlecznej

- zapobieganie występowaniu ropomacicza

- zapobieganie występowania cieczki/rujki, ciąży, oraz tzw. ciąży urojonej

- wspomaganie terapii cukrzycy

- w przypadku samców profilaktyka występowania chorób prostaty i jąder

- eliminacja „posikiwania” kocurów

- zmniejszenie poziomu agresji u samców

- zmniejszenie częstości występowania niektórych chorób tła endokrynologicznego

-ograniczenie niepożądanych zachowań samców podczas rujek/cieczek samic (ucieczki, nerwowość, brak apetytu itp.)

 

Należy pamiętać, że kastracja, nie zmieni nabytych zachowań niepożądanych u zwierząt, jeżeli masz problemy związane z zachowaniem Twojego Pupila, skontaktuj się z behawiorystą.

Istnieje możliwość dodatkowych badań przed zabiegowych ( USG, EKG, badanie morfologiczne i biochemiczne krwi) oraz za dodatkową dopłatą narkoza wziewna sevofluranowa lub isofluranowa.

Kto refunduje akcję sterylizacji?

Nikt. Nasz Gabinet biorąc w niej udział, chce przyczynić się do zmniejszenia liczby zwierząt w schroniskach, oraz zwiększenia świadomości właścicieli w kwestii odpowiedzialności za swojego pupila i jego potomstwo. Dobrowolnie obniżamy ceny zabiegów sterylizacji w marcu.

 

Jak zapisać swojego Pupila na zabieg?

W tym celu należy zadzwonić na nasz numer stacjonarny, bądź odwiedzić nasz gabinet osobiście. Zapisy zaczynają się od drugiej połowy lutego. Umawiamy się z Państwem na konkretny termin i godzinę zabiegu. W przypadku osób nie będących naszymi klientami konieczne będzie potwierdzenie zabiegu na min. 1 dzień przed umówionym terminem. Zabiegi wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godzinach przyjmowania naszego gabinetu.

 

Jak przygotować zwierzę do zabiegu?

Zabieg powinien być poprzedzony 12h głodówką, oczywiście wody nie zabieramy. Najlepiej wykonać również badaniami krwi, zwłaszcza w przypadku starszych zwierząt. Badania te, możemy przeprowadzić na miejscu, tuż przed zabiegiem. Przed znieczuleniem psiak/kotek zostanie zbadany. Konieczne jest zostawienie u nas Pupila do czasu wybudzenia się z narkozy.

 

Co po zabiegu?

Po zabiegu konieczne jest zabezpieczenie rany przed rozlizaniem. W tym celu samce przez min 10 dni muszą chodzić w kołnierzu, samice mogą wybrać również ubranko pooperacyjne. Po 10 dniach następuje ściągnięcie szwów. Kocury nie potrzebują kołnierza po zabiegu.

 

W naszym gabinecie weterynaryjnym, wykonujemy profesjonalne usługi fryzjerskie, przeprowadzane przez dyplomowanego groomera.

Godziny przyjęć po wcześniejszej rezerwacji osobistej lub pod numerem telefonu
61 823 29 51

Więcej...

wizytwki 50x90 awers
Możliwa płatność kartą